Dzurinda před referendem chválí svou vládu

Zatímco vůdce slovenské opozice Vladimír Mečiar dnes v poslední den kampaně před sobotním referendem o předčasných volbách vyzýval voliče, aby řekli „ne“ kabinetu Mikuláše Dzurindy, premiér před novináři kladně zhodnotil dvouletou práci vlády. Podle Dzurindy velkou většinu programových cílů jeho kabinet zcela nebo téměř splnil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Z 22 programových cílů vláda úplně dokončila deset, osm splnila téměř, dva částečně a pouze pro dva řešení nenalezla. Nenaplněna je podle premiéra otázka vypořádání půdy neznámých vlastníků a vzdělávání budoucích pedagogů pro národnostní školství, což jsou prý problémy politické, ale vůle pro jejich vyřešení kabinetu nechybí.

Dzurinda za další pozitiva označil nedávné zvýšení výhledu ratingu země renomovanou agenturou Moody's a poměrně pozitivní hodnotící zprávu Evropské komise, která byla zveřejněna dnes. Šéf kabinetu rovněž poukázal na zlepšení ekonomických ukazatelů na Slovensku.

Premiér proto na rozdíl od Mečiara voliče vyzval, aby referendum ignorovali, protože je „zbytečné“ a mění pravidla hry - není prý totiž fér střídat mužstvo v poločase soutěže.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme