Eagles of Death Metal zahráli v pařížské Olympii. Přišli i přeživší z klubu Bataclan

Americká skupina Eagles of Death Metal měla opět koncert v Paříži a kromě hudby při něm šlo i o vítězství nad strachem. Kapela včera ve slavném sále Olympia symbolicky dokončila své vystoupení z loňského 13. listopadu z klubu Bataclan. To tehdy přerušil útok teroristů, který nepřežilo 90 lidí. Někteří z těch, kteří vyvázli, přišli i do Olympie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Frontman americké skupiny Eagles of Death Metal Jesse Hughes při koncertu v pařížské Olympii | Zdroj: ČTK

Eagles of Death Metal budou asi navždy symbolem pařížských listopadových událostí.

Do francouzské metropole se už jednou vrátili, když v hale v Bercy vystoupili po boku U2. Teď přijeli znovu – dokončit koncert, který přerušila střelba.

Přehrát

00:00 / 00:00

U pařížské Olympie, v níž se konal koncert skupiny Eagles of Death Metal, natáčel zpravodaj ČRo Jan Šmíd

Vystoupení v Olympii doprovázela mimořádná bezpečnostní opatření. Legendární sál na bulváru Kapucínů byl včera doslova v obležení policistů. Stovky lidí proto čekaly u kontrol i ve chvíli, kdy už měl koncert začít.

Mezi účastníky koncertu bylo i několik stovek těch, kteří zažili loňský útok v Bataclanu. Jako třeba studentka, která přežila díky tomu, že zůstala dlouhé minuty ležet bez hnutí na podlaze.

Když vzpomíná, mluví pomalu, váží slova. Vysvětluje, že se jí podařilo skrýt se v rohu za několika lidmi, kteří už se nehýbali. Když teroristé nabíjeli samopaly, využila situace a s několika dalšími lidmi vyběhla ven. Do konce života si bude říkat, jaké měla štěstí, že zůstala blízko vchodu.

Dlouho se prý rozmýšlela, jestli na koncert v Olympii jít, nakonec se rozhodla, že půjde. „Musí vyhrát rock, a ne strach,“ říká.

Přišli i lidé, kteří skupinu před střelbou v Bataclanu vůbec neznali, jako třeba pětatřicetiletý právník z Paříže.

Ten vysvětluje, že pro něj má symbolický význam vidět znovu skupinu, která je s tragédií spojená. Svou účastí prý chtěl vyjádřit solidaritu s těmi, kteří teroristický útok nepřežili.

Skupina Eagles of Death Metal vystoupila ve vyhlášeném pařížském koncertním sále Olympia | Foto: Reuters

Jan Šmíd, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme