Ve švédské Uppsale měli podezření na nákazu ebolou, nepotvrdilo se

Ve švédském městě Uppsala byl hospitalizován pacient s podezřením na nákazu ebolou. Místní úřady ale po několika hodinách v pátek večer oznámily, že o ebolu nešlo, informovala agentura Reuters. Nákazu virem eboly vyvrátily výsledky testů. Mladý muž byl asi tři roky v africkém Burundi a vykazoval typické příznaky krvácivé horečky, včetně zvracení krve, uvedl předtím podle Reuters zástupce nemocnice.

Uppsala (Aktualizováno: 20:43 4. 1. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nemocnice ve švédském městě Enköping, kde leže pacient s podezřením na nákazu ebolou

Nemocnice ve švédském městě Enköping, kde leže pacient s podezřením na nákazu ebolou | Foto: Fredrik Sandberg | Zdroj: ČTK/AP

Pacient byl nejprve přijat v nemocnici ve městě Enköping západně od švédské metropole Stockholmu a následně byl převezen do nedaleké Uppsaly.

Akutní příjem v nemocnici v Enköpingu, kterým pacient prošel, byl uzavřen a personál, který s ním přišel do kontaktu, byl sledován.

Kongem se šíří druhá největší epidemie eboly v dějinách. Lékaři se bojí nedostatku vakcín

Číst článek

Pacient s podezřením na ebolu ležel v izolaci na infekčním oddělení univerzitní nemocnice v Uppsale.

Vysoká úmrtnost

Ebola je virové onemocnění způsobující vysokou horečku a krvácení. Není proti němu zatím žádný lék ani vakcína, takže úmrtnost je vysoká. Šíří se kontaktem s tělesnými tekutinami nemocného.

Švédské úřady neuvedly, jaká místa pacient navštívil. V současné době se s epidemií eboly potýká africké Kongo.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme