Ed Miliband odmítá Cameronovo tažení proti ‚morálnímu kolapsu‘

Britská středopravicová vláda Davida Camerona je připravená přehodnotit politiku v mnoha oblastech, aby předešla opakování nočních nepokojů ve velkých městech. Podle premiéra se změny mají týkat výchovy i vzdělávání dětí, vláda se hodlá i víc zajímat o situaci desítek tisíc takzvaných problémových rodin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ed Miliband, vůdce opoziční Labour party | Zdroj: Reuters

Cameron zároveň znovu slíbil nekompromisní boj s gangy, které mají výtržnosti na svědomí. Do pondělního poledne se objevilo před britskými soudy skoro 12 stovek podezřelých z rabování, krádeží i násilných útoků.

Lídr levicové opozice Ed Miliband označil premiérovo tažení proti „morálnímu kolapsu“ a „zlomené společnosti“ za povrchní.

„Jednou z cest je jednoduše svalovat vinu za ty události na ostatní. Na rodiče, takzvanou nižší třídu nebo policii, na které vláda šetří a pak si přivlastňuje její úspěchy, zatímco od neúspěchů se distancuje. Ten přístup obviňování ostatních je jednoduchý i zjednodušující a vede ke špatným řešením. Ano. Lidé musí nést odpovědnost za své činy, my všichni ale máme díl odpovědnosti za společnost, kterou tvoříme,“ řekl Ed Miliband.

Jan Prokeš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme