Eda Milibanda si podávají anglické noviny

Nový vůdce labouristické strany Ed Miliband je terčem každodenní kritiky. Nejvíce si ho podávají pravicové britské noviny. Jedním z důvodů je to, že zřejmě nezaplatil daň z kapitálového zisku. Část kritiky souvisí i s rodným listem Milibandova syna.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vůdce labouristů Ed Miliband na stranické konferenci v Manchesteru | Zdroj: ČTK

Levicové listy jako například bulvární Daily Mirror nebo seriozní Guardian tvrdě kritizují vládní koalici konzervativců a liberálních demokratů. Pravicové listy splácejí podobnou měrou novému vůdci labouristů.

Čtyřicetiletý Ed Miliband ke všeobecnému překvapení mnohých porazil ve volbě vůdce strany svého staršího bratra Davida, který byl jasným favoritem. Ed vděčí za své vítězství především velkým odborům. A pravicové noviny mu to nemohou zapomenout.

V poslední době se rozepsaly o tom, že Ed se zřejmě vyhnul dani z kapitálového zisku, jelikož jeho jméno nefiguruje na smlouvě o koupi domu v Londýně, za který jeho partnerka - právnička Justine Thorntonová vloni zaplatila milion šest set tisíc liber.

Noviny: Je ve svém domě najemníkem?

Skutečný problém spočívá v tom, že Ed se možná vyhnul zaplacení daně ze zisku z prodeje tří jiných nemovitostí, které pár prodal před koupí nového londýnského sídla.

Miliband a Thorntonová nejsou oddáni a v takovém případě daň z kapitálového zisku platit nemusí. Milibandův mluvčí prohlásil, že Ed a Justine vždy vzorně platili všechny daně, že každý z nich má svou kariéru a nikdy se nesnažili vydělávat na tom, že nejsou oddáni.

Noviny také rády opakují, že Ed není uveden jako otec na rodném listě svého dítěte. Prý neměl čas.

Milan Kocourek, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme