Autobus s turisty zasáhla nedaleko pyramid v Gíze exploze. Zraněno bylo 17 lidí

Nejméně 17 převážně zahraničních turistů bylo zraněno při explozi, která zasáhla turistický autobus u nového dosud neotevřeného egyptského muzea blízko pyramid v Gíze. Údaje o počtu zraněných se ale v médiích liší. Agentura Reuters třeba píše o 12 zraněných, AP o 16. Zřejmě jde převážně o turisty z Jihoafrické republiky. Mluvčí českého ministerstva zahraničí potvrdil, že mezi zraněnými nejsou čeští občané.

Gíza (Egypt) (Aktualizováno: 18:58 19. 5. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Turistický autobus, který byl zasažen při exploze poblíž muzea v egyptské Gíze | Foto: Ahmed Fahmy | Zdroj: Reuters

Nejmenovaný bezpečnostní činitel agentuře Reuters řekl, že autobus vezl 25 jihoafrických turistů z letiště do oblasti pyramid, střepy podle zdroje zranily také čtyři Egypťany, kteří jeli v autě na stejné silnici. Ve většině případů šlo podle zpravodajského webu BBC o zranění lehčí, tři lidé ale museli do nemocnice.

Izraelský novinář pracující pro zpravodajský kanál 13 zveřejnil na twitteru fotografii z místa, na které je žena potřísněná krví a zakrývá si obličej, zřejmě papírovým kapesníkem či bílou látkou.

#UPDATE 17 wounded in #Giza's bus explosion, 10 of them #Egypt|ian and the rest are from South Africa: @Sky News

15:19 – 19. 05. 2019

22 11

Mezi zraněnými podle ministerstva zahraničí Češi nejsou. „Můžeme potvrdit, že podle aktuálních informací českého velvyslanectví v Káhiře nejsou mezi zraněnými občané České republiky,“ řekl mluvčí českého ministerstva zahraničí Bucháček.

Na sociálních sítích se objevily záběry zachycující autobus, jehož některá okna exploze vyrazila. Vidět jsou také trosky ležící na silnici u nízké zdi, v níž je díra.

#UPDATE roadside bomb attack wounds at least16 people, most of them tourists, near #Giza pyramids: #Egypt|ian officials

15:18 – 19. 05. 2019

14 3

Egypt již roky bojuje proti islamistickým radikálům na Sinajském poloostrově, v minulosti se blíže k hlavnímu městu stali terčem útoků také koptští křesťané či turisté, připomíná agentura AP.

Nejnovější útok se stal ve chvíli, kdy se egyptský turistický ruch vzpamatovává po létech politické nestability, která nastala po povstání z roku 2011, jež vedlo k pádu tehdejšího prezidenta Husního Mubaraka. Jde o již druhý útok na zahraniční turisty za uplynulých šest měsíců.

Pyramidové pole v Gíze leží na předměstí metropole Káhiry a patří k nejnavštěvovanějším památkám v zemi.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme