Egypt hledá pachatele raketového útoku na Izrael a Jordánsko

Egyptské úřady pátrají na Sinajském poloostrově po pachatelích pondělního raketového útoku na Jordánsko a Izrael. Původně Egypt zcela vylučoval, že rakety někdo odpálil z jeho území. Teď Egypťané hledají dvě auta, která prý teroristé k útokům použili.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odpálení rakety - ilustrační foto

Odpálení rakety - ilustrační foto | Foto: US Department of Defense

Střely zasáhly oblast izraelského Eilatu a jordánské Akaby, které leží u Rudého moře. V Jordánsku jedna raketa dopadla do těsné blízkosti hotelu InterContinental a zabila jednoho člověka.

Káhira tvrdí, že neútočili místní lidé ze Sinaje, ale ‚palestinské frakce‘ z pásma Gazy. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu prohlásil, že za útokem stojí palestinské hnutí Hamás.

Izraelský i arabský tisk ale cituje jordánské a egyptské bezpečnostní zdroje, podle kterých Hamás patrně nemá s útoky nic společného. Rakety prý odpálila spíš některá extremistická frakce, která považuje Hamás za příliš umírněný.

V posledních dvou letech v Gaze vzniklo několik skupin, které i navzdory Hamásu útočily na Izrael. Několikrát se dostaly do ozbrojeného střetu i se samotným Hamásem, který v Gaze vládne.

Břetislav Tureček, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme