Egypt uznává nahrávku za bin Ládinovo přiznání

Egypt oficiálně uznal videonahrávku rozhovoru s Usámou bin Ládinem za důkaz jeho viny. Nahrávka jasně dokazuje zapojení bin Ládina do atentátů v USA, což je v rozporu s jeho dřívějším tvrzením, že s útoky nemá nic společného, prohlásil egyptský ministr vnitra Habíb Ibráhím Adilí pro dnešní vydání týdeníku Al-Musavvar.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Usáma bin Ládin

Mnozí na Blízkém východě o pravosti nahrávky, kterou v polovině prosince zveřejnily Spojené státy a na které Usáma bin Ládin hovoří o podrobnostech příprav teroristických útoků na newyorské Světové obchodní středisko a budovu Pentagonu ve Washingtonu, i nadále pochybují.

Americké jednotky po několikadenním vánočním klidu zahájily přípravu na opětovný úder na jeskynní systém Tora Bora, který je posledním útočištěm teroristické organizace Al-Káida. Jejich cílem je především nalezení jejího vůdce Usámy bin Ládina. Kde se bin Ládin nachází, a zda je živý či mrtvý, není stále známo.

Markéta Kaclová, Zdenka Turková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme