Egypt vyšetřuje údajné umučení muslimského kazatele

Egyptská bezpečnost umučila muslimského kazatele, kterého vyslýchala v souvislosti s novoročním teroristickým útokem na křesťany. Uvedla to egyptská opoziční média a také katarská televize al-Džazíra.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Egypt křesťané protesty | Zdroj: ČTK

Podle organizací zabývajících se lidskými právy už prokuratura začala imámovu smrt vyšetřovat. Zároveň Káhira stále pátrá, kdo zorganizoval masakr, při kterém zahynulo 23 křesťanů a desítky dalších utrpěly zranění.

Kazatele bezpečnost podle jeho rodiny umučila den po zatčení. Pak ho úřady proti vůli rodiny okamžitě pohřbily. Opozičními médii pouze proběhla fotografie jeho těla.

Kazatel patřil k salafistům, tedy fundamentalistickému proudu, který často verbálně útočí na křesťany. Jestli ale minulou sobotu stáli i za masakrem u kostela v Alexandrii, není vůbec jisté.

Bezpečnost nezná pozadí teroristického útoku, ani jeho pachatele. Podle rozmetaného těla se podařilo digitálně sestavit portrét pravděpodobného sebevražedného útočníka. Úřady ale připouštějí, že ho zatím nikdo nepoznal.

Břetislav Tureček, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme