Egypt čelí prudkým dešťům a záplavám. Na severu země si počasí vyžádalo nejméně sedm obětí

Na severu Egypta zemřelo od úterý kvůli silným dešťům a následným záplavám nejméně sedm lidí včetně třech dětí. S odkazem na středeční sdělení místních úřadů o tom informovala agentura AP. Voda zaplavila řadu hlavních silnic a způsobila kolaps dopravy. Úřady v Káhiře rovněž v některých čtvrtích uzavřely školy a univerzity. Podle meteorologů budou deště v oblasti pokračovat i několik příštích dní.

Káhira Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kvůli silnému dešti zaplavila voda také silnice. V Káhiře kvůli tomu kolabovala doprava. | Foto: Tarek Wagih | Zdroj: ČTK/AP

Pět lidí zemřelo v oblasti delty Nilu. Tři z obětí, z nichž dvě byly děti, smrtelně zasáhl elektrický proud. Dva další lidé zemřeli pádem ze střechy svého zatopeného domu.

Sever Indie třetí den sužují záplavy, vyžádaly si 113 obětí. Lidem ve městě Patna sahá voda až do pasu

Číst článek

Dva mrtvé hlásí také ze severu Sinajského poloostrova, kde v záplavách zahynul 47letý farmář a jeho 13letá dcera.

Deště nejvíce zasáhly východní káhirské čtvrti Heliopolis a Nasr, jež jsou nedaleko káhirského mezinárodního letiště. Podle vlády v těchto částech metropole v úterý spadlo za 90 minut 650 000 metrů krychlových vody.

Místní kanalizace, která je podle AP ve špatném stavu kvůli nedostatečné údržbě, takový nápor vody nezvládla odvést. Městem proto proudí cisterny, které vodu ze zaplavených oblastí odčerpávají.

Egyptská státní letecká společnost EgyptAir uvedla, že zrušila některé úterní lety, jelikož se cestující na letiště nemohli přes zaplavené silnice dostat. Voda pronikla rovněž do starého terminálu káhirského letiště, který právě prochází rekonstrukcí, provoz tam však významně nenarušila.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme