Egyptská letoviska zejí prázdnotou, vláda chce přilákat turisty masivní reklamou

V Egyptě za poslední měsíc ubylo až 70 procent turistů. Po útoku na ruské dopravní letadlo na konci letošního října zejí letoviska u Rudého moře prázdnotou. Egyptská vláda se snaží přilákat turisty mohutnou reklamní kampaní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Egyptský ministr turizmu Hišám Zázú prezentuje propagační kampaň, která má přesvědčit svět k návštěvám Egypta | Foto: Štěpán Macháček | Zdroj: Český rozhlas

Kampaň s názvem This Is Egypt (Tohle je Egypt) představil novinářům sám ministr turismu Hišám Zazú.

Kampaň nemá ujišťovat zahraničí o konkrétních bezpečnostních opatřeních, ale má zvrátit celkový dojem, že Egypt je jen jednou z nebezpečných Blízkého východu a ukázat, že Egypt je v tomto směru úplně jiný.

Přehrát

00:00 / 00:00

Turismus zažívá v Egyptě hlubokou krizi, vláda sází na masivní reklamu. Z Egypta se přihlásil zpravodaj Štěpán Macháček

Základ kampaně mají tvořit sociální sítě a na propagaci se mají mimo jiné podílet samotní Egypťané. Mimo jiné tím, že na sítě budou umisťovat pod hashtag This Is Egypt své fotky Egypta. A to jak z cest po zemi, tak i z běžných míst a každodenního života. Tím mají ukázat, že Egypt je bezproblémovou zemí.

Ministr turismu Hišám Zazú přiznal, že turismus je v Egyptě skutečně v hluboké krizi a že ta odstartovala 31. října, kdy spadlo ruské letadlo nad Sinají. Například v Šarm aš-Šajch ubylo až 70 procent turistů.

Podle ministra v Egyptě pracují aktivně v turismu 4 miliony obyvatel, jejichž práce je tak v ohrožení. Fakticky je tak na turismu závislých asi 16 milionů lidí. Vláda zatím nemá odhad, kdy by se situace mohla změnit.

Zatím stále trvá úplné přerušení letecké dopravy například mezi Egyptem a Ruskem a také trvá praktický zákaz prodeje zájezdů do Egypta ze strany ruské a britské vlády.

Štěpán Macháček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme