Egyptská policie zatkla novináře z Al-Džazíry. Vysíláním prý ohrožovali bezpečnost státu

Egyptské úřady zatkly čtyři novináře katarské televizní stanice Al-Džazíra. Důvodem bylo natáčení rozhovoru s představiteli Muslimského bratrstva. Egyptská vláda oficiálně označila hnutí za teroristickou organizaci. Po červencovém svržení prezidenta Muhamada Mursího zakázaly úřady činnost mnoha televizních stanic a deníků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Egyptská policie může zatknout jakékoli novináře, kteří budou natáčet názory lidí blízkých hnutí Muslimského bratrstva | Foto: Reuters

Novináři natáčeli rozhovor s nejmenovaným členem Muslimského bratrstva v hotelovém pokoji. Ten si měli pronajmout za účelem vytvoření nezávislého tiskového centra.

Podle policie novináři vysíláním z pokoje ohrožovali bezpečnost Egypta a šířili nepravdivé informace.

Přehrát

00:00 / 00:00

O problémech novinářské práce v Egyptě mluvil blízkovýchodní zpravodaj ČRo Štěpán Macháček

Egyptský stát vede otevřenou válku s Al-Džazírou už od chvíle, kdy byl prezident Mursí svržen. Televize podle úřadů příliš straní Muslimskému bratrstvu. Nepohodlná je i pro své vysílání přímých přenosů z protivládních demonstrací.

Za jakýkoli styk s lidmi, kteří patří k Muslimskému bratrstvu, teď mohou egyptské úřady poslat novináře do vězení. Cílem je, aby se názory opozičních uskupení nedostaly do médií.

Egypt spolu se Sýrií a Irákem letos patří k nejnebezpečnějším zemím pro novinářskou práci. V Egyptě letos zahynulo šest novinářů.

Nepokoje na univerzitě al-Azhar v Káhiře neutichají, policie už zatkla stovku studentů

Číst článek

Štěpán Macháček, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme