Egyptská policie zveřejnila jména pěti údajných teroristů a obklíčila beduínskou vesnici

Egyptská policie pátrá po devíti Pákistáncích. Minimálně jeden z nich se podílel na bombových útocích v Šarm aš-Šajchu a Naama Bay. Pět jmen už dokonce zveřejnila. Teroristické útoky v těchto letoviscích u Rudého moře si vyžádaly desítky mrtvých, včetně několika cizinců a jednoho Čecha.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

fotografie šesti podezřelých Pákistánců | Zdroj: ČTK

Zřejmě falešné pasy, neohlášený odjezd z hotelu krátce po explozích i to, že své doklady zanechali na recepcích, to vše přivedlo policisty na stopu šesti Pákistánců ve věku dvacet až třicet let. Celkem se jich v Šarm aš-Šajchu mělo pohybovat až devět.

Podle vyšetřovatelů je alespoň jeden z nich sebevražedný atentátník, který vjel s autem plným trhavin do hotelu Ghazala Gardens. Stopy vedly i do beduínské vesnice Ru ai-Sed vzdálené asi deset kilometrů severně od Šarm aš-Šajchu. Poté, co ji policisté a vojáci obklíčili, strhla se přestřelka. Následně bylo zadrženo 25 osob.

Vyšetřovací týmy stále pohřešují 14 cizinců, deset Britů a čtyři Italy. Policie teď také provádí testy DNA u dvou těl nalezených v místech výbuchů v Šarm aš-Šajchu. Jde zřejmě o dva útočníky, Egypťana a cizince.

Pokračuje i vyšetřování útoků v Londýně

Dva identifikovaní muži, kteří měli spáchat poslední atentáty v Londýně, byli zřejmě žadatelé o azyl. Pocházeli z východní Afriky a stát jim dal tisíc liber podpory. Upozorňuje na to dnes britský tisk.

Robert Mikoláš, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme