Egyptská policie zveřejnila jména pěti údajných teroristů a obklíčila beduínskou vesnici

Egyptská policie pátrá po devíti Pákistáncích. Minimálně jeden z nich se podílel na bombových útocích v Šarm aš-Šajchu a Naama Bay. Pět jmen už dokonce zveřejnila. Teroristické útoky v těchto letoviscích u Rudého moře si vyžádaly desítky mrtvých, včetně několika cizinců a jednoho Čecha.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

fotografie šesti podezřelých Pákistánců | Foto: ČTK

Zřejmě falešné pasy, neohlášený odjezd z hotelu krátce po explozích i to, že své doklady zanechali na recepcích, to vše přivedlo policisty na stopu šesti Pákistánců ve věku dvacet až třicet let. Celkem se jich v Šarm aš-Šajchu mělo pohybovat až devět.

Podle vyšetřovatelů je alespoň jeden z nich sebevražedný atentátník, který vjel s autem plným trhavin do hotelu Ghazala Gardens. Stopy vedly i do beduínské vesnice Ru ai-Sed vzdálené asi deset kilometrů severně od Šarm aš-Šajchu. Poté, co ji policisté a vojáci obklíčili, strhla se přestřelka. Následně bylo zadrženo 25 osob.

Vyšetřovací týmy stále pohřešují 14 cizinců, deset Britů a čtyři Italy. Policie teď také provádí testy DNA u dvou těl nalezených v místech výbuchů v Šarm aš-Šajchu. Jde zřejmě o dva útočníky, Egypťana a cizince.

Pokračuje i vyšetřování útoků v Londýně

Dva identifikovaní muži, kteří měli spáchat poslední atentáty v Londýně, byli zřejmě žadatelé o azyl. Pocházeli z východní Afriky a stát jim dal tisíc liber podpory. Upozorňuje na to dnes britský tisk.

Robert Mikoláš, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme