Egyptské ulice znovu rozbouřilo video zachycující policejní brutalitu

Do ulic Káhiry znovu vyrazily tisíce Egypťanů. Protesty se s novou silou rozhořely po zveřejnění videa, na kterém skupina policistů bije a vláčí po zemi bezbranného nahého muže. Sám prezident Muhammad Mursí označil incident za šokující, ale ojedinělý případ. Omlouvalo se i ministerstvo vnitra. Vládnoucí Muslimské bratrstvo ale demonstrantům ustupovat nehodlá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Demonstranti protestují proti egyptskému prezidentovi Mursímu před jeho palácem v Káhiře | Zdroj: Reuters

„Vyzývám všechny, aby obrátili svoji pozornost na nadcházející volby a připravili se na ně. Změny, které chcete prosadit, můžete prosadit ve volbách,“ snažil se uklidnit situaci premiér Hišám Kandil.

Egypt už získal pověst země, kde není možné normálně vládnout. Za dva roky takřka nepřetržitých protestů si lidé zvykli prosazovat svoje zájmy na ulicích.

Podle demonstrujících Egypťanů se vláda Muslimského bratrstva zpronevěřila ideálům revoluce, která svrhla režim Husního Mubáraka, a začala sama používat jeho metody.

Mimo Káhiru a další velká města má ale Muslimské bratrstvo stále velkou podporu a ve volbách plánovaných na duben pravděpodobně získá velmi silný mandát.

Ondřej Himmer, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme