Egyptské volby provázelo násilí

V Egyptě v poslední etapě parlamentních voleb posílili stoupenci zakázaného Islámského fundamentalistického hnutí Muslimští bratři opět své postavení. S velkou pravděpodobností zvítězila vládní strana Vlastenecký svaz. Na některých místech ale došlo k ostrým pouličním srážkám a ve městě Dumját při nich zemřelo podle televize Al-Džazíra nejméně osm lidí a desítky dalších utrpěly zranění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volby v Egyptě | Foto: AFP

Šlo o srážky stoupenců zakázaných Muslimských bratrů a policií. V některých místech ale situace připomínala spíš válečné scény z filmů. Ve městě Dumját příznivci jednoho z kandidátů tohoto náboženského proudu v islámu zatarasili jednu z hlavních ulic ve městě a házeli na policisty kameny.

Policie zasáhla slzným plynem, ale jak uvádí dnešních vydání egyptského listu Al-Chrám podle některých demonstrantů použila policie i ostrého střeliva. K násilným srážkám mezi policií a stoupenci radikálního islámského proudu došlo i na dalších místech osmi provincií, kde porobíhlay volby.

Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme