Egyptský soud nařídil rozpustit politickou stranu bývalého prezidenta Mubáraka

Bývalá vládní Národně demokratická strana sesazeného egyptského prezidenta Husního Mubáraka se rozpustí. Stát zkonfiskuje veškerý její majetek. Nařídil to nejvyšší egyptský správní soud.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mubarakova strana chtěla kandidovat v nových volbách | Zdroj: Reuters

Národně demokratická strana nedávno prošla personální obměnou a začala se připravovat na nadcházející parlamentní volby, které se uskuteční na podzim. Rozhodnutí soudu o jejím rozpuštění přišlo ve stejný den, kdy Husního Mubáraka převezli ze Šarm aš-Šejchu do vojenské nemocnice v Káhiře, aby mohlo pokračovat jeho vyslýchání.

Mubárakovi dva synové jsou ze stejného důvodu ve vazební věznici. Soud nařídil zrušení strany nikoliv pro její ideologické zaměření, ale kvůli monopolizaci moci a skutečnosti, že až do těchto dnů organizovala akce proti probíhajícímu demokratizačnímu procesu v zemi.

Soudní proces s Mubárakovou rodinou i zrušení bývalé vládní strany jsou odpovědí na požadavky nového kola demonstrací na káhirském náměstí Tahrír.

Štěpán Macháček, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme