Egyptským plynovodem znovu otřásla exploze

Neznámí sabotéři opět zaútočili na plynovod v Egyptě, kterým proudí dodávky zemního plynu do Izraele a Jordánska. Informovala o tom agentura Reuters na základě informací od očitých svědků a egyptských úřadů. Na místo okamžitě dorazili hasiči a další příslušníci bezpečnostních sil.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plynovod italské firmy Eni v Libyi

Plynovod italské firmy Eni v Libyi | Zdroj: ČTK

Poslední podobný incident se odehrál před několika dny. Útoky se začaly množit po únorovém svržení egyptského prezidenta Husního Mubáraka. Na Sinaji se zhoršila bezpečnostní situace a do centra pozornosti se v arabské zemi dostal i prodej cenné suroviny židovskému státu.

Mubárak mimo jiné čelí před soudem obvinění, že s Izraelem uzavřel velmi nevýhodnou smlouvu a Káhira prý prodává plyn hluboko pod cenou.

Mnoho Egypťanů si myslí, že dohoda o dodávkách plynu do Izraele z mubarakovské éry je nevýhodná a Židovská stát platí za plyn málo.

Český rozhlas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme