Egyptští aktivisté se odmítli setkat s Hillary Clintonovou

Americká ministryně zahraničí Hillary Clintonová dnes pokračovala v návštěvě Egypta a Tuniska. Ráno navštívila i káhirské náměstí Tahrír, místo letošních egyptských protestů. Na náměstí Tahrír, které je v těchto dnech zcela poklidné, se s Hillary Clintonovou srdečně zdravili náhodní kolemjdoucí. Aktivisté, kteří vedli egyptské protesty, se s americkou ministryní ale setkat odmítli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americká ministryně zahraničí Hillary Clintonová na káhirském náměstí Tahrír | Zdroj: Reuters

Americká ministryně zahraničí se setkala se svým protějškem Nabílem al-Arabím a se zástupci vojenského vedení země. Během návštěvy označila Egypt za vzor demokratizačního procesu v arabském světě a vyjádřila naději v jeho trvání.

Hillary Clintonová přislíbila pokračování americké hospodářské pomoci Egyptu a za to získala ujištění, že egyptská revoluce na dobrých dvoustranných vztazích nic nezměnila.

Americká ministryně se ale původně chtěla setkat také se zástupci mladých aktivistů, kteří vedli egyptské protesty. Ti to ovšem odmítli s tím, že americká administrativa dlouho váhala s jednoznačnou podporou egyptským protestům a do poslední chvíle de facto podporovala Husního Mubaraka.

Štěpán Macháček, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme