Egyptští ozbrojenci unesli na Sinaji dvě americké turistky

Neznámí ozbrojenci unesli v Egyptě dvě americké turistky a jejich místního průvodce. Informují o tom egyptská média. K incidentu došlo poblíž letoviska Šarm aš-Šajch u Rudého moře. Předpokládá se, že útočníky jsou místní beduíni, kteří chtějí získat výkupné nebo si na úřadech vymoci propuštění některých vězňů. Bezpečnost už pročesává hornatou poušť, kde mohou zločinci rukojmí ukrývat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Egypt nabízí i dobrodružství v poušti | Foto: Břetislav Tureček | Zdroj: Český rozhlas

Maskovaní ozbrojenci zastavili mikrobus, který vezl pět turistů od Mojžíšovy hory zpátky do Šarm aš-Šajchu. Řidiče donutili zajet do hor. Tam turisty oloupili, a když zjistili, že jsou mezi nimi také dvě Američanky, odvlekli je.

Po loňském převratu se na Sinaji výrazně zhoršila bezpečnostní situace. Kromě politického násilí na severu poloostrova přibývá ozbrojených incidentů také u beduínů na jihu.

Nedávno obsadili prázdné turistické letovisko v Tabě, pak zahynul v Šarm aš-Šajchu francouzský turista při přepadení banky. Minulý týden beduíni unesli a pak zase propustili 25 čínských dělníků.

Turistický ruch je klíčovým zdrojem příjmů pro egyptskou státní kasu. Už loňská vlna násilí způsobila, že do Egypta přijelo nejméně o třicet procent méně cizinců než v roce 2010.

Břetislav Tureček, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme