Eisen bude nejspíš potvrzen jako americký velvyslanec v Praze

Americkým velvyslancem v Praze bude pravděpodobně potvrzen Norman Eisen. Jeho nominaci dlouho blokoval republikánský senátor Charles Grassley z Iowy, podle informací Českého rozhlasu teď ale vzrostly šance na to, že americký senát Eisenovo jmenování definitivně schválí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Velvyslanec Norman Eisen (vlevo) a kongresman Charles Grassley | Zdroj: ČTK

Český rozhlas dostal po mnoha dotazech odpověď z kanceláře senátora Grassleyho. Vyplývá z ní, že senátor se v listopadu s Eisenem setkal a dostal od něj omluvný dopis.

Grassley proto odblokoval jednání o definitivním jmenování Eisena velvyslancem. Kvůli senátorově odmítavému stanovisku dosud hrozilo, že Eisen bude muset z Prahy odejít.

Svůj záporný postoj vůči velvyslanci v Praze vysvětlil senátor Grassley Českému rozhlasu před časem tím, že se Eisen v době, kdy byl ještě poradcem prezidenta Obamy pro etiku, nezachoval čestně v jisté administrativní záležitosti.

Barack Obama nominoval Eisena loni koncem roku pouze dočasně bez souhlasu amerických senátorů. Období, po které je takové jmenování možné, vyprší s koncem současné schůze horní komory amerického parlamentu v závěru letošního roku.

Vít Pohanka, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme