EK navrhuje posílit fondy na pomoc státům postiženým finanční krizí

Posílení krizového fondu na pomoc ohroženým ekonomikám unijních zemí. Podpora těch, kteří v důsledku krize přijdou o práci. S takovými návrhy opatření pro zmírnění dopadu finanční krize na hospodářství členských států přišla dnes Evropská komise.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

José Barroso

José Barroso | Zdroj: ČTK

Navýšit fond pro krizové situace v členských zemích Unie ze současných 12 na 25 miliard eur. To je jeden z návrhů Evropské komise na řešení důsledků finanční krize v ekonomikách jednotlivých zemí sedmadvacítky. Maďarsku už Unie slíbila 6,5 miliardy eur z tohoto fondu. Kdyby se s podobnou prosbou na Brusel obrátily další země, peníze by nemusely stačit. O návrhu bude jednat rada Evropské unie už příští týden.

Podle předsedy komise Josého Barrosa je především zásadní omezit dopad krize na občany a jejich rodiny: "Musíme udržet nezaměstnanost na minimální úrovni a také podporovat ty, kdo ztratí práci." Podle Barrosa by k tomu mohl sloužit globalizační fond, ve kterém je do roku 2013 připraveno 3,5 miliardy eur. Například také na podporu těch, kteří přišli o práci kvůli přestěhování podniku, kde byli zaměstnaní do jiných států. S konkrétními návrhy opatření k řešení dopadů hospodářské krize má Evropská komise přijít 26.listopadu.

Milan Kopp, Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme