EK navrhuje posílit fondy na pomoc státům postiženým finanční krizí

Posílení krizového fondu na pomoc ohroženým ekonomikám unijních zemí. Podpora těch, kteří v důsledku krize přijdou o práci. S takovými návrhy opatření pro zmírnění dopadu finanční krize na hospodářství členských států přišla dnes Evropská komise.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

José Barroso | Foto: ČTK/AP

Navýšit fond pro krizové situace v členských zemích Unie ze současných 12 na 25 miliard eur. To je jeden z návrhů Evropské komise na řešení důsledků finanční krize v ekonomikách jednotlivých zemí sedmadvacítky. Maďarsku už Unie slíbila 6,5 miliardy eur z tohoto fondu. Kdyby se s podobnou prosbou na Brusel obrátily další země, peníze by nemusely stačit. O návrhu bude jednat rada Evropské unie už příští týden.

Podle předsedy komise Josého Barrosa je především zásadní omezit dopad krize na občany a jejich rodiny: "Musíme udržet nezaměstnanost na minimální úrovni a také podporovat ty, kdo ztratí práci." Podle Barrosa by k tomu mohl sloužit globalizační fond, ve kterém je do roku 2013 připraveno 3,5 miliardy eur. Například také na podporu těch, kteří přišli o práci kvůli přestěhování podniku, kde byli zaměstnaní do jiných států. S konkrétními návrhy opatření k řešení dopadů hospodářské krize má Evropská komise přijít 26.listopadu.

Milan Kopp, Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme