EK si najala na propagaci internetu usvědčeného plagiátora

Evropské komisi má pomáhat s propagací svobody na internetu člověk usvědčený z plagiátorství. Komisařka pro digitální agendu Neelie Kroesová přizvala ke spolupráci Karla-Theodora zu Guttenberga. Tento někdejší německý ministr obrany podal v únoru demisi kvůli aféře kolem své dizertační práce. Ukázalo se, že řadu partií v ní opsal z děl jiných autorů, aniž by to přiznal.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karl-Theodor zu Guttenberg | Foto: Michael Gottschalk | Zdroj: ČTK

Pan ‘Cut and Paste‘, nebo také ‚ctrl C, ctrl V‘. I takové přezdívky dostal Karl-Theodor zu Guttenberg, protože části své dizertační práce jednoduše zkopíroval odjinud a pak vložil do svého textu, za který pak dostal doktorát práv. Ten následně kvůli prokázanému plagiátorství ztratil.

Na otázku německých novinářů, jestli nebylo možné si vybrat někoho, kdo má v Německu a řadě dalších států lepší morální reputaci než pan Guttenberg, komisařka odpověděla:

„Je schopný, talentovaný a je to někdo s vnějším pohledem na věc. Někoho takového jako on potřebuji.“

Guttenberg má Evropské komisi pomáhat s propagací globální svobody na internetu, kterou, jak sám nejlépe ukázal, umí využívat plnými doušky.

Neelie Kroesová hájila svůj výběr Guttenberga jako poradce pro propagaci svobodného internetu například i v autoritářských režimech.

Pavel Novák, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme