Ekologická legislativa ČR dotahuje EU

Česká republika už sladila přes 70 procent legislativy v oblasti životního prostředí s právem Evropské unie, zatímco průměr v ostatních kandidátských zemích je zhruba 30 procent. "Jsme na tom dvakrát lépe než ostatní kandidátské země," řekl ministr životního prostředí Miloš Kužvart po skončení jednání ministrů ze 13 kandidátských zemí s komisařkou EU.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

r_2100x1400_cro.png

Také komisařka pro životní prostředí Margot Wallströmová konstatovala, že Česká republika pokročila při přejímání evropské legislativy. "Pevně věřím, že pravidelná hodnotící zpráva Evropské unie o přípravě České republiky na vstup do EU bude letos optimističtější," zdůraznil Kužvart. Ministr nevidí problém v samotném přijetí evropské legislativy a připomněl schválení úplně nových zákonů o geneticky modifikovaných rostlinách a o prevenci závažných průmyslových havárií. Jedinou výjimkou je podle něj politicky problematický zákon o posuzování vlivů na životní prostředí, který vláda předložila poslanecké sněmovně v lednu a který dosud nebyl schválen. Hlavním problémem však podle Kužvarta bude uvádění evropské legislativy do praxe a investice s tím spojené.

Proto ČR žádá EU o sedm přechodných období v oblasti nakládání s odpady, kvality vody a ochrany přírody. Nejdelší přechodné období je požadovánodo roku 2012 a týká se průmyslového znečistění životního prostředí.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme