Ekologická legislativa ČR dotahuje EU

Česká republika už sladila přes 70 procent legislativy v oblasti životního prostředí s právem Evropské unie, zatímco průměr v ostatních kandidátských zemích je zhruba 30 procent. "Jsme na tom dvakrát lépe než ostatní kandidátské země," řekl ministr životního prostředí Miloš Kužvart po skončení jednání ministrů ze 13 kandidátských zemí s komisařkou EU.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Také komisařka pro životní prostředí Margot Wallströmová konstatovala, že Česká republika pokročila při přejímání evropské legislativy. "Pevně věřím, že pravidelná hodnotící zpráva Evropské unie o přípravě České republiky na vstup do EU bude letos optimističtější," zdůraznil Kužvart. Ministr nevidí problém v samotném přijetí evropské legislativy a připomněl schválení úplně nových zákonů o geneticky modifikovaných rostlinách a o prevenci závažných průmyslových havárií. Jedinou výjimkou je podle něj politicky problematický zákon o posuzování vlivů na životní prostředí, který vláda předložila poslanecké sněmovně v lednu a který dosud nebyl schválen. Hlavním problémem však podle Kužvarta bude uvádění evropské legislativy do praxe a investice s tím spojené.

Proto ČR žádá EU o sedm přechodných období v oblasti nakládání s odpady, kvality vody a ochrany přírody. Nejdelší přechodné období je požadovánodo roku 2012 a týká se průmyslového znečistění životního prostředí.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme