Ekologové před vídeňskou lidoveckou centrálou doprotestovali

Po celou noc setrvali ve svých protestech rakouští stoupenci ekologických organizací Greenpeace a Global 2000, kteří v pondělí dopoledne obsadili ve Vídni část sídla sekretariátu vládní Strany lidové. Aktivisté ekologických organizací čekali na podpis takzvaného protiatomového manifestu. Podezřívají totiž spolkovou vládu, že chce kapitulovat a přistoupit na předběžné uzavření energetické kapitoly při jednáních mezi Českou republikou a Evropskou unií. Svůj protest ukončili v poledne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Greenpeace

Nesouhlasí se schválením kapitoly za podmínek, že se česká strana pouze zaváže dodržovat bezpečnostní standardy elektrárny. Tvrdí, že je nutné nejprve prokázat bezpečnost a pak podepsat. Ani druhý pokus o rozhovor obou stran nevyšel. Ještě večer ho nabídla generální tajemnice E. V. Pörauch-Kalatová, ale pod podmínkou, že aktivisté opustí budovu, a to oni odmítli. Nepodařilo se jim však vynutit si setkání s vedením strany a nezískali ani její příslib, že nebude souhlasit s uzavřením energetické kapitoly v jednání Evropské unie s Českou republikou, dokud se neprokáže, že Temelín dosáhl žádaných bezpečnostních standardů.

Markéta Kaclová, Marie Woodhamsová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme