Ekonomům se nelíbí nominace Wolfowitze do čela banky

Podrážděné reakce ve Spojených státech, ale zejména ve světě, vyvolalo rozhodnutí prezidenta George Bushe nominovat na post šéfa Světové banky Paula Wolfowitze. Dosavadní náměstek ministra obrany Donalda Rumsfelda patří k tzv. jestřábům v Bushově administrativě. Podle významných světových ekonomů nemá kvalifikaci na rozhodování o pomoci rozvojovým zemím.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Paul Wolfowitz | Zdroj: ČTK

Ve Spojených státech je mnoho předních ekonomů, ale prezident Bush dává dobře placené místo jednomu ze svých neokonzervativních jestřábů z ministerstva války, komentují rozhodnutí finančníci. Také uznávaný ekonom a poradce generálního tajemníka OSN Jefrey Sachs prohlásil, že Wolfowitz je vojenským specialistou, a to není kvalifikace na vedení Světové banky.

Prezident Bush nezaskočil své partnery ve světě poprvé, před osmi dny totiž nominoval na post amerického velvyslance v OSN Johna Boltona, který patří k nejostřejším kritikům Světové organizace.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme