Ekvádor po zemětřesení hlásí 525 obětí. Pobřeží zasáhly další otřesy

Ekvádorské pobřeží postihlo další zemětřesení o síle 6,2 stupně. Epicentrum bylo několik desítek kilometrů od centra sobotních otřesů. Ty si vyžádaly 525 obětí. Nejspíš jich ale bude ještě více. Podle záchranářů už je jen malá naděje, že pod troskami a sutinami najdou někoho živého.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V supermarketu v Quitu probíhá sbírka. Nakoupené potraviny i hygienické potřeby lidé dávají do přepravek určených zasaženým oblastem | Foto: Marie Tesařová

Na 4600 lidí je po sobotních otřesech zraněných a asi stovka osob se stále pohřešuje.

Možné přeživší se záchranáři i příbuzní nezvěstných snaží najít pomocí bagrů, záchranářských psů i holých rukou. Od neděle jich vyprostili přes 50.

Pomáhat přijeli i lidi ze zahraničí, například z Chile. Podle šéfa týmu chilské záchranářské služby Sebastiana Mocarquera bude délka hledání záviset na ekvádorských úřadech.

Zemětřesení s epicentrem na severu země zničilo nebo poškodilo 1500 budov. Přes 20 tisíc lidí zůstává v provizorním ubytování.

Katastrofa zasáhne také do výkonu ekvádorského hospodářství. Ekonomický růst, který má být podle odhadů skoro nulový, se podle prezidenta Correy propadne o 2 až 3 procentní body.

Některé regály jsou v supermarketu v Quitu prázdné. Zboží vykoupili lidé, kteří přispívají do sbírku pro oblasti poničené zemětřesením | Foto: Marie Tesařová

Zemětřesení - Ekvádor | Foto: Český rozhlas

ČTK, David Koubek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme