Další přírodní neštěstí v Ekvádoru. Po sesuvu půdy v Andách je sedm mrtvých, 62 lidí se pohřešuje

Celkem 62 lidí se pohřešuje a sedm dalších se stalo oběťmi sesuvu půdy v horské oblasti na jihu Ekvádoru, oznámil ekvádorský prezident Guillermo Lasso podle agentury AFP po příjezdu do postižené oblasti. Předchozí bilance čítala 46 pohřešovaných a sedm obětí, zprvu ale úřady hlásily 16 mrtvých a sedm pohřešovaných.

Quito Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Masa uvolněné půdy smetla části města Alausí

Masa uvolněné půdy smetla části města Alausí | Zdroj: Profimedia

Ohromná masa uvolněné půdy smetla během nedělní noci části města Alausí s asi 45 000 obyvateli, které leží v Andách asi 300 kilometrů jižně od hlavního města Quita. Sesuv strhl 163 domů a postihl zhruba 500 obyvatel.

„Budeme pokračovat v záchranné operaci,“ uvedl prezident Lasso. V postižené oblasti úřady nařídily vyklidit asi 600 domů, které sesuv ušetřil.

Místní televize ukázala záběry, jak se desítky záchranářů a dalších lidí snaží z trosek dostat zavalené lidi, zatímco přeživší s uplakanými tvářemi čekají na zprávy o osudu svých blízkých.

Silné deště zničily silnice, mosty a další infrastrukturu po celém Ekvádoru. Začátkem března vyhlásil prezident Lasso nouzový stav ve 14 provinciích, které postihlo extrémní počasí a silné zemětřesení.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme