Ekvádor zvýší kvůli zemětřesení daně. Pátrání v troskách stále pokračuje

V Ekvádoru už potvrdili 570 obětí víkendového zemětřesení. Podle úřadů je ale stále nezvěstných až 1700 lidí. Není jasné, kolik z nich je zasypaných a kolik se jen nezvládlo ozvat svým příbuzným. Naděje na to, že by někdo pod sutinami přežil, je už minimální.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Parque La Carolina v Quitu skauti a další dobrovolníci za pomoci policie nosí a třídí věci pro oblasti postižené zemětřesením | Foto: Marie Tesařová

Práce záchranářů, mezi kterými je nejméně tisíc z ciziny, se teď zaměří spíš na vyprošťování mrtvých těl. Ekvádor také shání peníze na obnovu postižených oblastí.

Prezident Rafael Correa oznámil, že na rok stoupne DPH o dva procentní body. Jednorázově se zdaní zisk firem i bohatství lidí s majetkem nad milion dolarů. Vláda také prodá část státního majetku.

V některých místech zasažených zemětřesením stále neteče voda, nejde proud a některá jsou po silnicích stále nedostupná.

Zemětřesení - Ekvádor | Foto: Český rozhlas

David Koubek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme