Ekvádorští trestanci propustili 178 lidí, které drželi jako rukojmí. Jde o dozorce a zaměstnance věznic

Všech 178 dozorců a dalších zaměstnanců ekvádorských věznic, které drželi vězni jako rukojmí, je na svobodě, uvedla v neděli agentura Reuters s odvoláním na zdejší správu věznic SNAI. Latinskoamerickou zemí v posledním týdnu zmítají nepokoje.

Quito Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vojáci hlídkují před věznicí Zonal 8

Vojáci hlídkují před věznicí Zonal 8 | Foto: Henry Romero | Zdroj: Reuters

Agenutra nejdříve napsala, že se 41 zaměstnanců věznic podařilo osvobodit a jednomu dozorci se zdařil útěk. Později uvedl, že na svobodě je všech 158 dozorců a 20 administrativních pracovníků. Vězni je od pondělí zadržovali v sedmi nápravných zařízeních. Při střetech v jedné z věznic přišel jeden dozorce o život a další byl zraněn.

Krize v Ekvádoru pokračuje. V Quitu se ozvalo několik výbuchů, vězni zadržují na 180 dozorců

Číst článek

Jak podotýká agentura DPA, řadu vězení v Ekvádoru kontrolují zločinecké bandy. V dříve spíše poklidné zhruba osmnáctimilionové zemi se loni výrazně zhoršila bezpečnostní situace, což dokládá i srpnová vražda jednoho z prezidentských kandidátů.

Nynější krize vypukla poté, co se před týdnem podařilo uprchnout z vězení šéfovi gangu Los Choneros Adolfovi Macíasovi, kterého úřady považují za nejnebezpečnějšího zločince v zemi. V reakci vláda zavedla mimořádný stav, na což zločinecké gangy spustily vlnu násilí v ulicích a věznicích.

V úterý pak ozbrojenci přerušili živé vysílání státní televize TC. Novináře a televizní zaměstnance po několik hodinách osvobodila policie. Prezident Daniel Noboa krátce poté povolal armádu do boje proti kartelům a vyhlásil stav vnitřního ozbrojeného konfliktu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme