V uprchlickém centru na jihu Německa zasahovaly stovky policistů. Zraněno bylo několik lidí

Registračním střediskem pro uprchlíky v Ellwangenu na jihozápadě Německa opět zmítá neklid. Stovky policistů tam ve čtvrtek zasahovaly poté, co migranti úřadům v noci na pondělí násilím zabránili vyhoštění muže z afrického Toga. Při čtvrtečním zásahu bylo několik lidí zraněno a podle informací agentury DPA bylo několik mužů vzato do vazby. Policie údajně našla a identifikovala i hledaného Tožana.

Ellwangen Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté před centrem v Ellwangenu. | Zdroj: Reuters

Třiadvacetiletý Tožan, kterého se v pondělí nepodařilo vyhostit, má být spolu s dalšími 17 obyvateli uprchlického zařízení převezen do jiných přijímacích středisek, uvedla policie. Jde o muže, kteří podle policejních údajů v minulosti opakovaně v Ellwangenu podněcovali nepokoje.

„Taková opatření k oddělení strůjců nepokojů vedla už v minulosti k úspěšnému nastolení klidu v zemském registračním středisku,“ uvedla ve čtvrtek policie v Aalenu. Dopadený muž z Toga má být na základě dublinské úmluvy poslán zpět do Itálie, kde poprvé vstoupil na území EU.

Převaděči migrantů začali využívat cestu přes Česko. Posilme kontroly u hranic, vyzvala německá policie

Číst článek

Při policejním zásahu utrpělo několik lidí zranění. Podle informací DPA vyskočilo několik uprchlíků z oken uprchlického zařízení. Lehce zraněni byli také tři policisté, ale byli schopni pokračovat ve službě. Mnoho práce měli také příslušníci zdravotní služby, řekl na místě novinářům zástupce policie. Mluvčí potvrdil, že cílem je deportace Afričana.

Stovky policistů svezly do někdejšího armádního areálu brzy ráno policejní autobusy. Okolní ulice byly uzavřeny. Na místě byli i muži v ochranných oděvech.

Čtvrteční zásah je dozvukem pondělního incidentu, při němž žadatelé o azyl zabránili vykázání muže z Toga, jímž je podle médií jistý Yussif O. Policie musela svou akci v noci na pondělí přerušit, protože situace podle ní byla pro posádky policejních hlídkových vozů příliš nebezpečná.

Přibližně 150 až 200 uprchlíků údajně policejní vozy obklíčilo a dotíralo na policisty. Poté pohrozili útokem na policisty a vynutili si tak získání klíčů od pout muže určeného k deportaci. Tožan se poté schovával.

Dějiště sporů a bitek

Muž, který tvrdil, že je hledaným Afričanem, však poskytl vyjádření deníku Bild. „Policie se mě pokusila vyhostit už v únoru. Německo přece říká nám uprchlíkům 'Welcome' (Vítejte). Tolerují každého člověka,“ divil se muž.

Středisko v Ellwangenu bylo dějištěm sporů a bitek mezi jeho obyvateli už v minulosti. V lednu tam utrpělo zranění několik lidí. V současnosti tam přebývá zhruba 500 žadatelů o azyl převáženě z afrických zemí včetně Nigérie, Guineje a Kamerunu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme