Musk nabídl pomoc Thajcům při záchraně chlapců z jeskyně. Na místo poslal tým svých lidí

Americký miliardář a vizionář Elon Musk nabídl pomoc thajské vládě při záchraně 12 chlapců a jejich trenéra, kteří jsou uvězněni v zaplavené jeskyni. V sérii tweetů pak přímo popsal, jak by jeho tým mohl týmu záchranářů pomoct a navrhl i jedno možné řešení, jak skupinu z jeskyně dostat.

Hawthorne/Bangkok Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký podnikatel Elon Musk, který mimo jiné vede i automobilku Tesla. | Foto: Web Summit (CC BY 2.0)

Musk přišel v reakci na tweet, v němž ho jeden uživatel vyzýval k pomoci thajským záchranářům, s návrhem, že by se do jeskyně mohly vložit v průměru asi metr široké nylonové trubice, které by se daly nafouknout „jako nafukovací hrad“ a mohly by tak vytvořit podvodní tunel.

Česko vysílá dva hasiče na pomoc dětem v thajské jeskyni. V pohotovosti jsou i potápěči

Číst článek

Zmínil také, že jeho společnost Boring Company (zaměřující se na infrastruktury a stavbu tunelů – pozn. redakce) „je dost dobrá ve vyhlubování děr“.

Mluvčí společnosti uvedl, že zástupci nyní komunikují s thajskou vládou, aby zjistili, jak mohou pomoci. „Posíláme lidi SpaceX/Boring Company z USA do Thajska ještě dnes, abychom nabídli pomoc na místě,“ řekl.

„Jakmile zjistíme, čím můžeme pomoct, co můžeme dodat, uděláme to. Zatím získáváme informace od lidí na místě, abychom zjistili, jak nejlépe pomoci,“ dodal.

Musk skrze své tweety dumal nad tím, zda by společnost, kterou založil v roce 2016, nemohla nabídnout svůj „pokrokový georadar“. Dodal, že by mohl vládě zároveň poskytnou plně nabité baterie Powepack a čerpadla.

dp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme