Skončí Elon Musk ve vedení Twitteru? Přes 50 procent uživatelů odhlasovalo, aby z funkce ředitele odešel

Většina uživatelů sociální sítě Twitter se v hlasování vyslovila pro odchod Elona Muska z funkce ředitele stejnojmenného podniku. Ukázaly to výsledky po skončení hlasování. Musk toto hlasování sám v neděli večer inicioval a slíbil, že výsledku se podřídí. Pro odchod miliardáře z čela Twitteru se vyslovilo 57,5 procenta z více než 17 milionů hlasujících.

Aktualizováno Los Angeles (Aktualizováno: 13:40 19. 12. 2022) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

2022-04-12t222138z_1_220413-091704_ind.JPG

Většina uživatelů Twitteru se vyslovila pro odchod Elona Muska z funkce ředitele | Zdroj: Reuters

Jednapadesátiletý Musk je šéfem Twitteru od začátku listopadu. Od doby, co se ujal vedení, čelí Twitter kritice mimo jiné za odstraňování účtů, které byly zřízeny jen za účelem propagace konkurenčních sítí, anebo za blokování účtů prominentních novinářů.

Musk neuvedl podrobnosti o tom, kdy by odstoupil, pokud by tak podle výsledků hlasování měl učinit. Jako většinový vlastník ale bude nejvýznamnější světovou službu pro zasílání krátkých vzkazů i nadále ovlivňovat.

O budoucnosti Twitteru rozhodnou ankety, řekl Musk a nechal hlasovat o tom, zda má zůstat v čele firmy

Číst článek

Musk se vždy prezentoval jako zastánce svobody slova. Na twitteru ale propagoval teorie, které byly označeny za konspirační, a podle agentury DPA síť využil i k propagaci amerických republikánů.

Firmu koupil Musk na konci října zhruba za 44 miliard dolarů (asi bilion korun). Twitter už za Muskova vedení rozpustil dobrovolnický tým, který vznikl v roce 2016 a jehož smyslem bylo Twitteru dávat rady ohledně rozhodnutí týkajících se fungování platformy.

Musk se angažuje ve více oblastech, je například šéfem automobilky Tesla či vesmírné společnosti SpaceX. Po převzetí Twitteru propustil nejvyšší management a zhruba polovinu zaměstnanců.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme