‚Chci, aby si na něm povídala půlka Ameriky.‘ Musk doufá, že twitter pronikne mezi více lidí

Šéf Tesly a Space X Elon Musk chce rozšířit počet uživatelů twitteru na většinu Američanů. Sociální síť už podle něj nemá být jen pro omezenou výseč lidí. Musk to podle agentury Reuters řekl na pondělní tradiční velkolepé módní přehlídce Met Gala v Metropolitním muzeu umění.

New York Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Elon Musk na Met Gala

Musk chce také prosadit, aby twitter byl transparentní ohledně řazení příspěvků a aby byl jeho software přístupný veřejné kritice | Zdroj: Reuters

Musk už podepsal dohodu o koupi twitteru za 44 miliard dolarů (přes bilion korun). Jeho krok vzbudil dohady mezi zaměstnanci firmy a veřejností, kteří se ptali, jakou strategii pro vedení sociální sítě miliardář zvolí.

Twitter bych si nekoupil ani zadarmo. Musk narazí na realitu, míní Koubský

Číst článek

„Chci, aby se toho účastnilo mnohem větší procento země a zapojilo se do dialogu,“ řekl Musk, který se akce navštěvované celebritami zúčastnil se svou matkou, modelkou Maye. Twitter podle poslední výsledkové listiny společnosti aktuálně ve zhruba 330milionové zemi denně používá 40 milionů lidí.

Pro Muska bude měřítkem úspěchu, zda se tento počet podaří výrazně navýšit. Chce, aby síť byla pro všechny, aby byla důvěryhodná a „aby si na ní v ideálním případě povídala polovina Ameriky“.

Hodlá také prosadit, aby twitter byl transparentní ohledně řazení příspěvků a aby byl jeho software přístupný veřejné kritice.

Na otázku ohledně možného odlivu zaměstnanců podnikatel odpověděl, že USA jsou svobodná země. „Určitě, pokud se to někomu nebude líbit, půjde po dohodě jinam. To je v pořádku,“ řekl Musk. 

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme