Musk požádal o zamítnutí žaloby, kterou na něj kvůli údajné pomluvě podal jeskyňář

Americký podnikatel Elon Musk požádal soud v Kalifornii, aby zamítl žalobu, kterou na něj kvůli údajné pomluvě podal britský jeskyňář Vernon Unsworth. Ten se letos v létě podílel na záchraně 12 mladých fotbalistů a jejich trenéra ze zatopené jeskyně v Thajsku. Musk v červenci Unswortha na svém twitterovém účtu označil za pedofila.

Los Angeles Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Musk v červenci Unswortha na svém twitterovém účtu označil za pedofila. (ilustrační foto) | Foto: Noah Berger | Zdroj: Reuters

Žádost o zrušení žaloby podle agentury AP tvrdí, že „veřejnost od začátku věděla, že Muskovy urážky nebyly míněny jako konstatování skutečnosti“. Spor s Unsworthem začal poté, co záchranáři odmítli plán využít k vysvobození chlapců a trenéra z jeskyně miniponorku navrženou Muskovou vesmírnou firmou SpaceX.

Jako na diskotéce nebo ve vesmírné lodi: Elon Musk představil tunel pro superrychlou jízdu

Číst článek

Musk je rovněž zakladatelem a generálním ředitelem výrobce elektromobilů Tesla. Jeho chování však v letošním roce vzbudilo pochybnosti o tom, zda je stále tou pravou osobou, která by měla automobilku řídit.

Značnou mediální pozornost vzbudilo například letošní Muskovo vystoupení v internetovém pořadu s komikem Joem Roganem, ve kterém šéf Tesly krátce kouřil směs údajně obsahující marihuanu.

Musk se letos rovněž dostal do konfliktu s americkou Komisí pro cenné papíry a burzy (SEC) kvůli svým výrokům o plánech na stažení Tesly z burzy.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme