Speciální tým našel vrak letadla, ve kterém cestoval argentinský fotbalista Sala

Speciální pátrací tým našel podle agentury AFP vrak letadla, v němž cestoval argentinský fotbalista Emiliano Sala. Letoun se ztratil 21. ledna nad Lamanšským průlivem. Sala letěl z Nantes do Cardiffu, který ho koupil z tohoto francouzského klubu za 17 milionů eur.

Aktualizováno Londýn (Aktualizováno: 23:24 3. 2. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Emiliano Sala při zápase proti Nice ještě v dresu Nantes (foceno v březnu roku 2018) | Foto: Stephane Mahe | Zdroj: Reuters

Oficiální pátrání po Salovi a pilotovi malého letadla Davidu Ibbotsonovi záchranáři ukončili bez úspěchu po třech dnech. Už tehdy konstatovali, že naděje na objevení přeživších je mizivá. O šest dní později se našlo polstrování ze zmizelého letadla. Jeden sedák byl nalezen na pláži nedaleko Surtainville na severním pobřeží Francie. Druhý byl objeven ve stejné oblasti o něco později.

U francouzských břehů našel pátrací tým sedadla z letadla, které zmizelo s fotbalistou Salem

Číst článek

Další pátrání posléze umožnila veřejná sbírka, které se zúčastnili i Diego Maradona či Lionel Messi a v níž se vybralo přes 300 tisíc eur (více než sedm milionů korun). Britská pobočka vyšetřování leteckých nehod AAIB ve středu oznámila, že se u francouzského pobřeží našlo polstrování ze sedadel.

V neděli vyšetřovatelé začali na speciální lodi hledat vrak letadla pod hladinou. „Objevili jsme trosky letadla, kterým cestovali Emiliano Sala a pilot David Ibbotson,“ uvedl bez dalších podrobností na twitteru americký specialista na hledání vraků David Mearns, který pátrání vedl. Dodal, že policie již kontaktovala rodiny pohřešovaných.

Osmadvacetiletý Argentinec se měl stát v týmu velšského účastníka Premier League nejdražší posilou v historii, z francouzského klubu Nantes přestoupil do Cardiffu za 15 milionů liber (436 milionů korun).

Před startem letadla Sala vyjádřil v hlasové zprávě, kterou zveřejnila argentinská média, obavy ze špatného technického stavu letadla. „Právě jsem na palubě letadla, které vypadá, jako by se mělo rozpadnout. Pokud byste o mně neměli do hodiny a půl žádné zprávy, nevím, jestli by neměli poslat někoho, kdo by mě našel. Opravdu se bojím,“ uvedl Sala mimo jiné ve zvukové nahrávce.

dbr, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme