Džungle v Calais už nebude, prohlásil Macron. Francouzský prezident chce dál bojovat proti ilegálním migrantům

Francouzský prezident odmítl obnovení uprchlického tábora u Calais. Emmanuel Macron to řekl při návštěvě města. Podle francouzského deníku Le Monde v oblasti po zrušení tak zvané „džungle“ stále zůstává až pět set migrantů. A to hlavně z Eritreje a Etiopie. Macron připustil, že velký problém představují hlavně mladiství uprchlíci bez doprovodu.

Calais Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Macron nedopustí obnovení tábora Džungle u Calais. | Foto: Benoit Tessier | Zdroj: Reuters

„Počet mladistvých za loňský rok je skoro dvakrát vyšší než v roce 2016. Stát v této oblasti přijme speciální opatření. Chtěl bych také dostat konkrétní odpovědi od našich britských přátel,“ prohlásil Macron.

„Nebudeme tolerovat ilegální zabírání veřejného prostoru,“ řekl rovněž prezident a ujistil, že tábořiště migrantů nebudou vznikat ani na jiných místech regionu, který během úterý navštívil. „Děláme vše pro to, aby ilegální překračování (hranice) v Calais nebylo možné,“ dodal Macron.

Macron se ve čtvrtek setká s britskou premiérkou Theresou Mayvou. Migrační politika bude jedním z témat jejich jednání.

Francouzská vláda v těchto dnech dokončuje nový imigrační zákon. Ministr vnitra Gérard Collomb by měl návrh zákona představit v únoru.

Počet žádostí o azyl ve Francii loni poprvé překročil 100 tisíc. Je to o 17 procent více než v roce 2016. Čísla potvrdil francouzský úřad pro ochranu uprchlíků.

Martin Balucha, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme