Džungle v Calais už nebude, prohlásil Macron. Francouzský prezident chce dál bojovat proti ilegálním migrantům

Francouzský prezident odmítl obnovení uprchlického tábora u Calais. Emmanuel Macron to řekl při návštěvě města. Podle francouzského deníku Le Monde v oblasti po zrušení tak zvané „džungle“ stále zůstává až pět set migrantů. A to hlavně z Eritreje a Etiopie. Macron připustil, že velký problém představují hlavně mladiství uprchlíci bez doprovodu.

Calais Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Macron nedopustí obnovení tábora Džungle u Calais. | Foto: Benoit Tessier | Zdroj: Reuters

„Počet mladistvých za loňský rok je skoro dvakrát vyšší než v roce 2016. Stát v této oblasti přijme speciální opatření. Chtěl bych také dostat konkrétní odpovědi od našich britských přátel,“ prohlásil Macron.

„Nebudeme tolerovat ilegální zabírání veřejného prostoru,“ řekl rovněž prezident a ujistil, že tábořiště migrantů nebudou vznikat ani na jiných místech regionu, který během úterý navštívil. „Děláme vše pro to, aby ilegální překračování (hranice) v Calais nebylo možné,“ dodal Macron.

Macron se ve čtvrtek setká s britskou premiérkou Theresou Mayvou. Migrační politika bude jedním z témat jejich jednání.

Francouzská vláda v těchto dnech dokončuje nový imigrační zákon. Ministr vnitra Gérard Collomb by měl návrh zákona představit v únoru.

Počet žádostí o azyl ve Francii loni poprvé překročil 100 tisíc. Je to o 17 procent více než v roce 2016. Čísla potvrdil francouzský úřad pro ochranu uprchlíků.

Martin Balucha, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme