Na 200 běženců proniklo do španělské enklávy Melilla. Jeden z nich zemřel a tři jsou zranění

Jeden africký migrant přišel o život a tři další byli zraněni, když se v neděli asi 300 běženců pokusilo překonat hraniční plot oddělující Maroko od španělské enklávy Melilla. Přibližně 200 běženců sedmimetrový plot přelezlo a úřady v severoafrické Melille zahájily v záchytných centrech jejich identifikaci. S odvoláním na místní úřady o tom napsala agentura Reuters.

Madrid Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Okolí španělské enklávy v Maroku Melilla | Foto: Jesus Blasco de Avellaneda | Zdroj: Reuters

Jeden migrant dostal infarkt a zemřel navzdory snaze záchranářů ho oživit, stálo v prohlášení zastoupení španělské vlády v severoafrické enklávě.

Na 115 migrantů proniklo z Maroka do španělské Ceuty. Sedm policistů zranili kyselinou a nehašeným vápnem

Číst článek

Poté, co Itálie pod novým ministrem vnitra Matteem Salvinim zpřísnila postup vůči přílivu nelegálních přistěhovalců, stalo se letos Španělsko pro migranty hlavní vstupní branou do Evropy.

Podle Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) proniklo letos do enkláv Ceuta a Melilla více než 6000 migrantů. Na některých místech je hraniční plot obtočen ostnatým drátem.

Dva tisíce lidí proniklo z Guatemaly do Mexika, s pomocí lan se přebrodili přes řeku

Číst článek

Letos ke španělským břehům připlulo více než 40 000 migrantů. Zatímco loni připlulo do Španělska po moři za celý rok z Afriky 22 100 migrantů a do dvou enkláv v Africe jich proniklo v roce 2017 na 6250.

V neděli za sebou migranti zanechávali trička potřísněná krví, dřevěné háky a boty s hroty, které jim pomohly lépe přelézt plot. Většinu migrantu přicházejících do Španělska podle UNHCR tvoří muži z Mali, Maroka a Guineje.

Španělsko Maroku v sobotu vrátilo 24 migrantů, kteří se dostali na ostrovy Chafarinas, což je další španělské teritorium u severoafrických břehů. Migranti byli navráceni na základě bilaterální dohody z roku 1992, jež umožňuje občany třetích zemí vrátit v určité lhůtě. Dohoda byla do letošního roku využívaná jen zřídka, podle Madridu ale stále platí kvůli dobrým diplomatickým vztahům.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme