Epidemie úplavice na jihu Rusku se dále šíří

Počet lidí, kteří museli být hospitalizováni v souvislosti s epidemií úplavice na jihu Ruska, stále roste a dosáhl již bezmála půldruhého tisíce. Úřadům se stále nepodařilo stáhnout z prodeje všechny výrobky mlékárenského závodu v Kropotkinu, které pravděpodobně epidemii způsobily.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

laborantka

Jak uvádí zpravodaj Českého rozhlasu v Moskvě Petr Voldán, hlavní ruský hygienik oznámil, že k poledním hodinám už dosáhl počet hospitalizovaných čísla 1386. Zdá se ale, že počet lidí, kteří jsou nuceni v souvislosti s epidemií úplavice vyhledat lékařské ošetření, ještě poroste. Úřady a hygienici totiž přiznávají, že se jim stále nedaří stáhnout z prodeje všechnu produkci mlékárenského závodu v Kropotkinu v Krasnodarském kraji, která podle všech dosavadních zjištění epidemii způsobila. Podezření padá na smetanu, kefír a jogurt vyrobené mezi 23. říjnem a 1. listopadem. Z uvedeného počtu hospitalizovaných osob je podle údajů hygienické služby 949 dětí s příznaky úplavice.

Přehrát

00:00 / 00:00

P. Voldán o epidemii na jihu Ruska

Petr Voldán, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme