V Německu odstranili zlatou sochu Erdogana. Pobuřovala odpůrce i příznivce tureckého prezidenta

Jen dva dny vydržela v západoněmeckém Wiesbadenu čtyřmetrová socha tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana vystavená v rámci zdejšího bienále. Mezi občany totiž budila takové napětí, že se ji radnice v úterý pozdě večer raději rozhodla odstranit.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kontroverzní zlatá socha tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana v německém Wiesbadenu | Foto: Ralph Orlowski | Zdroj: Reuters

Masivní zlatavá socha tureckého prezidenta Erdogana, který na ní zdviženou pravicí ukazuje do dáli, pobuřovala odpůrce i příznivce kontroverzního politika a také prosté občany hlavního města Hesenska.

Odpůrci, kteří na ni velmi rychle nasprejovali pár nadávek, měli za to, že dílo Erdogana glorifikuje. Příznivci v něm naopak viděli urážku. Místní se zase podle serveru hessenschau.de ptali, co v centru města socha tureckého prezidenta vůbec dělá.

Během úterý se u díla srocovalo čím dál tím více lidí, kteří se dostávali do místy tvrdých verbálních sporů. Zatímco jedni na sochu sprejovali, druzí se nápisy snažili odstranit.

Situace nakonec dospěla tak daleko, že vedení města rozhodlo o odstranění sochy z náměstí v centru, protože podle svých slov nebylo na tomto místě dále schopné zajistit bezpečnost občanů.

Kontroverzní zlatá socha tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana v německém Wiesbadenu | Foto: Ralph Orlowski | Zdroj: Reuters

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme