Ernesto na závěr zabil v USA nejméně čtyři lidi

Tropická bouře Ernesto na závěr své ničivé pouti zabila ve Spojených státech nejméně čtyři lidi a způsobila rozsáhlé povodně. Ernesto přitom na americkém území už nedosahoval síly hurikánu jako v Karibiku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

bouře Ernesto | Zdroj: ČTK

Přestože Ernesto už zeslábl, jeho dopad zhoršil vysoký tlak vzduchu na východě Ameriky. Po Floridě postihly povodně Maryland, New Jersey, New York a další státy. Ve Washingtonu úřady rozdaly tisíce pytlů s pískem, zaplavena je část dálnice do New Yorku a jen ve Virginii a Severní Karolíně se ocitlo přes půl miliónu lidí bez elektřiny.

Opravy stovek pokácených sloupů zdržuje stále bouřlivé počasí. Americké středisko pro hurikány mezitím snížilo předpovědi další aktivity v Atlantiku. Východní pobřeží Ameriky by ale letos mohly zasáhnout ještě asi dva hurikány.

Na západním pobřeží mezitím prošel o několik stupňů hurikán John. Nejvíc ohrozil pacifické pobřeží Mexika. Tamní úřady evakuovaly tisíce obyvatel a zejména amerických turistů v atraktivních letoviscích. Mexičtí meteorologové předpověděli, že nejvíce bude zasaženo Los Cabos na jihu Kalifornského poloostrova.

Mnoho Američanů chtělo předčasně ukončit dovolenou, ale Mexičané uzavřeli už den dopředu mezinárodní letiště. Nakonec ničivé oko hurikánu John prošlo pouštní oblastí Baja California asi 40 kilometrů od Los Cabos a teď je na volném moři v Pacifiku.

Alexandr Pícha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme