Ernesto ztrácí dech

Tropická bouře Ernesto blížící se k Floridě překvapivě slábne. Na Floridě, kde se už lidé i úřady začali na její příchod připravovat, tak zavládla úleva. Ještě včera, když živel přecházel Kubu, meteorologové upozorňovali, že při kontaktu s teplými vodami Floridského průlivu by mohl znovu přerůst v hurikán.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

satelitní snímek bouře Ernesto | Foto: AFP

Většinu síly bouře ale ztratila nad východem Kuby a rychlost jejího větru se v noci pohybovala maximálně do 72 kilometrů za hodinu. Bouři ale zároveň doprovází silný déšť. V některých nízko položených částech Miami proto policie rozdala obyvatelům tisíce pytlů na písek k obraně proti případným přívalům vody. Meteorologové totiž čekají, že by zde mohlo napadnout kolem 13 až 25 centimetrů srážek.

Vzhledem tomu, že Ernesto slábne, rozhodl se americký Národní úřad pro letectví a vesmír vrátit Atlantis na startovací rampu. Vedení NASA totiž došlo k závěru, že by tak bouře připravovaný start raketoplánu neměla ohrozit.

Ernesto si při cestě Karibským mořem vyžádal nejméně dva mrtvé na Haiti. Na Kubě za sebou nezanechal významnější škody.

Lubica Bergmanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme