Blesková zpráva

Moravou se prohnalo tornádo

Essenskou klinikou otřásá korupční skandál

Na klinice v německém Essenu se objevilo vážné podezření z korupce v tamním transplantačním centru. Dva lékaři měli po pacientce požadovat 60 000 eur za posun na čekací listině a přednostní zákrok. Ve skandálu figuruje také jméno profesora Christopha Broelsche, který patří mezi největší kapacity světové transplantační medicíny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

operační sál | Foto: Věra Luptáková

46letá pacientka bojující s rakovinou měla vysokou částku za přednostní transplantaci skutečně zaplatit. Při operaci se ale zjistilo, že je na zákrok už příliš pozdě a žena po dvou dnech zemřela. Policejní vyšetřování teď běží na plné obrátky.

Potvrzení podezření z korupce na špičkovém pracovišti by podle médií mohlo znamenat ztrátu prestiže celé německé transplantační medicíny. Z nezákonného obohacování je podezřelý i šéfchirurg kliniky v Essenu, profesor Broelsch.

Někdejší osobní lékař prezidenta Raua měl od smluvních pacientů zdravotních pojišťoven požadovat vysoké částky pro dárcovská konta na výzkum v oblasti medicíny. Výměnou pak nabízel zacházení jako se soukromými pacienty a přednostní operaci.

Prominentní lékař měl navíc značné sumy z kont odčerpávat a používat je na své služební cesty. Teď je Broelsch mimo jiné vyšetřován pro podezření z vydírání.

Milan Kopp, Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme