Nejhorší řidiči dostanou 'černou' pohlednici. Estonská policie jich rozeslala už sedm stovek

Policie v Estonsku rozeslala sedm stovek vánočních pohlednic nejhorším řidičům v této pobaltské zemi. Doufá, že snímky havarovaných aut a statistické údaje o silničních nehodách přimějí opakovaně přistižené porušovatele pravidel ke změně chování za volantem.

Tallinn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Estonská policie posílá vánoční pohledy nejhorším řidičům | Zdroj: Reuters

„Černá" pohlednice od policie se podle estonských médií chápe jako výstraha. Adresáty se stali řidiči, které strážci zákona během roku přinejmenším pětkrát přistihli při nedodržování pravidel, nejčastěji v podobě překročení povolené rychlosti či řízení pod vlivem alkoholu, poznamenala agentura Reuters.

Slepí vrazi. Sedm z deseti řidičů v Česku potřebuje brýle nebo kontaktní čočky

Číst článek

Žebříček nejhorších řidičů podle serveru Err.ee vede jednadvacetiletý mladík s jednadvaceti prohřešky na kontě, ale do „TOP 20" se dostali i dva taxikáři s cyklistickými rikšami.

„Letos při silničních nehodách přišlo o život více než 40 lidí," praví text na pohlednici, která neobsahuje žádné obvyklé vánoční blahopřání.

Místo toho vyčítá, že vinou řidičů ignorujících dopravní pravidla utrpělo zranění přes 1300 osob. A vyzývá adresáta, aby udělal vše pro to, aby se silnice staly bezpečnějšími. „Věřte nám, vaši příbuzní a přátelé si přejí totéž," dodává text.

Akce s „černými" vánočními pohledy podnikají policisté v Estonsku od roku 2011 jako jedno z opatření, které má pomoci snížit počet smrtelných nehod v zemi s 1,3 milionu obyvatel.

Ještě před deseti lety na estonských silnicích umíralo na 200 lidí ročně. Podle statistik ubylo i alkoholu za volantem, a to ze 17 920 případů v roce 2007 na 6100 v letošním roce.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme