V Estonsku už nebudou v pondělí vycházet žádné papírové noviny. Tištěná vydání jsou moc drahá

Estonské noviny Eesti Päevaleht od poloviny ledna přestanou vždy v pondělí vycházet v papírové podobě. Šéfredaktor Urmo Soonvald a šéf mediálního koncernu Delfi Meedia Argo Virkebau označili rozhodnutí za důsledek vyšších nákladů, včetně těch na distribuci novin. Ve středu o tom informuje místní server Err.ee.

Tallinn Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kamelot, noviny, roznos novin, roznášení novin, novinový poslíček (ilustrační foto)

Papírového vydání se už dříve zřekly deníky Postimees a Õhtuleht | Foto: DieElchin | Zdroj: Pixabay | CC0 1.0,©

„Znamená to, že v Estonsku vždy v pondělí už nebudou vycházet ani jedny (papírové) noviny v estonštině,“ napsal server. Noviny Eesti Päevaleht se už dávno zřekly sobotního vydání, a tak budou vycházet jen čtyřikrát do týdne.

Do Estonska odchází proruští Ukrajinci i protirežimní Rusové, popisuje bývalá zpravodajka v Moskvě

Číst článek

Papírového vydání se už dříve zřekly deníky Postimees a Õhtuleht. Hospodářský list Äripäev už loni na podzim úplně zrušil tištěnou verzi a plně přešel na digitální formát.

Soonvald a Virkebau uvedli, že vliv mělo i rozhodnutí státních úřadů, které měly čas a možnosti vyhodnotit krátkodobé i dlouhodobé dopady růstu cen. O pondělní vydání papírových novin tak přišlo asi 65 000 předplatitelů listů Õhtuleht, Postimees a Eesti Päevaleht.

Server Err.ee připomněl, že státní pošta Omniva na konci loňského roku zdražila doručování periodik do domácností. Následně se deníky Postimees a Õhtuleht zřekly pondělního vydání. List Eesti Päevaleht tehdy oznámil, že bude v pondělí i nadále vycházet, ale konkurenční noviny předpokládaly, že toto rozhodnutí bude muset brzy změnit.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme