Při útoku v Etiopii zemřelo na 80 civilistů. Není jasné, kdo za útokem stojí

Více než 80 civilistů přišlo v úterý o život při útoku v etiopském státě Benišangul-Gumuz, který se nachází v blízkosti hranice se Súdánem. Kdo za útokem stojí, není v tuto chvíli jasné. S odvoláním na státem zřízenou etiopskou komisi pro lidská práva o tom informovala agentura Reuters.

Addis Abeba Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ozbrojení muži střeží pytle s jídlem pro etiopské uprchlíky.

V prosinci přišlo o život při krveprolití ve stejném regionu více než 220 lidí (ilustrační foto) | Foto: Baz Ratner | Zdroj: Reuters

 „Dostali jsme informaci, že při dalším masakru bylo zabito více než 80 civilistů,“ řekl ve středu Reuters vysoce postavený poradce komise Aaron Maašo. Kdo útok spáchal, neuvedl. Podle etiopského rozhlasu bylo mezi oběťmi mnoho žen i dětí.

Etiopský premiér oznámil ukončení vojenské operace v Tigraji. Súdán žádá o finance na podporu uprchlíků

Číst článek

V prosinci přišlo o život při krveprolití ve stejném regionu více než 220 lidí. Stejně jako u předchozího násilí se nejnovější útok stal v zóně Metekel. V regionu žijí různé etnické skupiny. V uplynulých letech se tam začali stěhovat také lidé ze sousedního Amharska. Někteří etničtí Gumuzové následně podle expertů začali namítat, že tím přicházejí o úrodnou půdu.

Šedesátiletý Worke Ahmed v telefonickém rozhovoru s Reuters řekl, že pachatelé úterního útoku byli ozbrojeni. Odhaduje, že jich mohlo být kolem stovky. Někteří na sobě měli uniformy, které však nedokázal identifikovat. „Vypálili můj dům i dům mého bratra, uvnitř bylo 200 kusů dobytka a 11 koz,“ řekl.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme