EU a NATO neuznávají prezidentské volby v Abcházii

Prezidentské volby v gruzínském regionu Abcházie Evropská unie i NATO ignorují. Hlasování, ze kterého v sobotu vzešel prezident odštěpenecké oblasti Abcházie v Gruzii nepovažují Evropa ani Severoatlantická aliance za legitimní.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Abcházie volby nový prezident

Abcházie volby nový prezident | Zdroj: Reuters

Evropská sedmadvacítka prostřednictvím unijní ministryně zahraničí Catherine Ashtonové oznámila, že volby v abchazské autonomní oblasti neuznává. Nerespektuje ani rádoby ústavní a zákonný rámec pro takové volby. Unie nadále podporuje územní integritu a suverenitu Gruzie.

Také generální tajemník Severoatlantické aliance Anders Fogh Rasmussen vydal prohlášení, kde říká, že konání takových voleb vůbec nepřispívá k mírovému urovnání situace v Gruzii.

Abcházii spolu s Jižní Osetií anektovalo před 3 lety Rusko. Následně vyhlásila tato území nezávislost, kterou ale drtivá většina světa neuznává. Kromě Ruska je uznaly například ostrůvky Nauru a Vanuatu, které nemají dohromady obyvatel ani jako Ostrava.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme