EU by měla kvůli Rusku posílit armádu v Černém moři, míní europoslanci

Evropa by podle europoslanců měla v budoucnu zvážit větší nasazení letectva a námořnictva v Černém moři. Po anexi ukrajinského Krymu totiž Rusko posiluje své vojenské kapacity na poloostrově. Moskva tím podle europoslanců ohrožuje dodávky ropy a zemního plynu z Černého moře do Evropy.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Krym. Transportér ruské armády před ukrajinskou základnou v Belbeku

Krym. Transportér ruské armády před ukrajinskou základnou v Belbeku | Zdroj: Reuters

Jedním ze zastánců tvrdších opatření je europoslanec Jaromír Štětina z TOP 09. Podle něj pouhá diplomacie už na Rusko nestačí.

„To se dá dělat mezi lidmi, kteří mají alespoň přibližné smýšlení. My musíme přitvrdit i jinak, například demonstrací vojenské síly,“ míní Štětina.

Evropský parlament také vyzval k dalšímu pokračování protiruských sankcí. Podle europoslance Miloslava Ransdorfa z KSČM ale sankce Evropu poškozují.

„Myslím si, že bychom se měli konečně zamyslet a přestat hrát roli užitečných pitomců pro Spojené státy,“ prohlásil Ransdorf.

Dokud bude Rusko kontrolovat ukrajinský Krym, nelze ho podle europoslanců považovat za partnera Evropské unie.

Viktor Daněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme