EU by mohla sankcemi postihnout rodinu syrského prezidenta

Evropská sedmadvacítka může dále vystupňovat sankce proti režimu syrského prezidenta Bašára Asada. Na schůzce v Bruselu mají další restriktivní opatření přijmout ministři zahraničí Unie. Chtějí také koordinovat fungování svých diplomatických zastoupení v Damašku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Syrský prezident Bašár Asad | Zdroj: Reuters

Unie zavedla proti Sýrii embargo na dodávky zbrojního materiálu nebo technologií pro těžbu a zpracování ropy a plynu. Zakázala také obchodovat s centrální bankou a zmrazila evropské účty 114 lidem zodpovědným za násilnosti vůči civilistům.

K nim se možná podle britského deníku Telegraph připojí také manželka syrského prezidenta Asma Asadová. Tu by mohlo zablokování kont hodně mrzet, protože podle deníku nakupuje po internetu šperky a nábytek v Evropě za desítky tisíc liber.

Ministři zahraničí budou také jednat o setrvání diplomatů v Damašku. Zatím tam svá velvyslanectví uzavřelo 6 členských zemí Unie. Česko se k takovému kroku nechystá.

Pavel Novák, Igor Maňour Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme