EU chce bojovat proti násilí páchanému na ženách

Evropská unie chystá tažení proti násilí páchanému na ženách. Ministři zemí EU zodpovědní za otázky lidských práv mají dnes na schůzce v Bruselu hledat cesty, jak tomuto negativnímu jevu předcházet. Mají například navrhnout zřízení celoevropské tísňové linky pro týrané ženy. Ministři se shodou okolností scházejí v době, kdy se v části světa připomíná Mezinárodní den žen.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Domácí násilí | Foto: www.stopnasili.cz

Pro násilí páchané na ženách není v Evropě místo. Prohlásila eurokomisařka pro spravedlnost a základní práva Viviane Redingová. Chce použít veškeré nástroje, které má unijní exekutiva k dispozici pro řešení tohoto problému.

Ministři ze zemí EU vyzvou Komisi k přípravě strategie pro vymýcení násilí namířeného proti ženám a pro předcházení tomuto jevu. Jednou z myšlenek, kterou mají unijní ministři podpořit, je vytvoření jednotného bezplatného telefonního čísla, na kterém by v každém členské státě mohly ženy - oběti násilí hledat pomoc, nebo radu, jak se bránit.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme