EU chce zlepšit boj proti zneužívání dětí a obchodování s lidmi

Jak zpřísnit postihy za sexuální zneužívání dětí a obchodování s lidmi? To je jedna z otázek, o které budou jednat ministři spravedlnosti Evropské unie na schůzce v Lucemburku. Cílem je sladění právních předpisů v jednotlivých státech pro postihování nových forem sexuálního obtěžování dětí. Členské země by více spolupracovat na potírání převaděčství a obchodování hlavně se ženami a dětmi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vlajky států Evropské unie | Foto: Pavel Bílek

Určité formy sexuálního obtěžování dětí nejsou v některých státech trestné. Evropa by se měla shodnout na tom, jaká závadná jednání proti dětem se budou trestat. Ministři spravedlnosti členských zemí Unie začnou o návrhu Evropské komise v Lucemburku poprvé diskutovat.

Nové technologie, zvláště internet s sebou totiž přinesly nové způsoby sexuálního zneužívání dětí. V rámci prevence mají členské státy hledat cesty, jak softwarovým vybavením počítačů blokovat přístup na stránky s dětskou pornografií.

Ministři budou také mluvit o přísnějším postihování pachatelů obchodování s lidmi.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme